Site Loader

Dwie siostry, którym się udało

Minka Kent prezentuje czytelnikom swoją najnowszą publikację z pogranicza obyczaju i thrillera psychologicznego “Złe miejsce“. To historia trzech sióstr, które żyły z matką w małej chacie w środku lasu. bez bieżącej wody, ogrzewania, zbierając do jedzenia to, co zaoferowała im natura. Matka trzyma dość surowe zasady wychowania i nie pozwala dziewczynom na wiele. Najważniejszą zasadą jest to, że nie wolno im się nawet zbliżać do krawędzi lasu, który otacza ich dom. Pewnego razu najmniejsza z dziewczyn, Evie, ciężko choruje, a matka, która nie ma zbyt dużego wyboru, wyrusza na poszukiwanie kogoś, kto może ulżyć małej w cierpieniu. Po sześćdziesięciu trzech dniach, jak zapisuje w pamiętniku najstarsza Wren, w obliczu nadchodzącej zimy i kończących się zapasów, postanawia z siostrą wybrać się po pomoc. Na drugim krańcu lasu znajduje inne domostwo, które z pierwszym wrażeniem budzi w nich przerażenie.

W domku na wsi mieszka Nicolette wraz z mężem, cenionym fotografem. Wybrali życie z dala od miejskiego zgiełku, ale żyją dość dostatnio. Ich małżeństwo nie należy ostatnio do udanych, od zawsze pragnęli mieć dzieci, ale nigdy nie było im to dane. Któregoś dnia, w mroźny poranek, do drzwi Nicolette pukają dwie zmarznięte i przerażone dziewczynki. Kobieta przyjmuje je do siebie, zgłasza oczywiście sprawę na policję, ale przyjmuje też tymczasową kuratelę nad nimi.

Wszystko inaczej niż było

Od tej pory narracja będzie przeprowadzona z perspektywy dwóch osób – Nicolette i Wren. Zmieszają się ze sobą dzikość i współczesność, a także dziecięce spojrzenie z dorosłym. Dziewczyny dość szybko zaaklimatyzują się w nowym środowisku, chociaż mnóstwo rzeczy będzie je przerażać i dziwić. Zostaną otoczone miłością i przede wszystkim pierwszy raz od dawien dawna poczują się bezpiecznie. Poszukiwania matki i siostry będą dla nich nadal istotne, ale będą miały też ogromny żal do rodzicielki, dlaczego pozbawiła je możliwości życia normalnie, tak jak inni.

Psychologizacja postaci przebiega w książce dość sprawnie, możemy obserwować ich zmiany, chęci i pragnienia. Fabuła nie przyspiesza jeśli nie ma takiej potrzeby, rozwija się niespiesznie, odkrywając wszystkie karty i zamykając wszystkie poboczne wątki. Publikacja zawiera szereg zbiegów okoliczności, których nagromadzenie jest dość nieprawdopodobne, jednak nie zaburza przyjemności z czytania. Podobnie jak zakończenie, do którego mniej więcej od połowy dążą wszyscy bohaterowie powieści.

Książka zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com

Post Author: Henryk